Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

III Lasowiacki Festiwal Rzemiosła w Stalowej Woli

7 lipca

W tym roku Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli po raz trzeci zorganizuje Lasowiacki Festiwal Rzemiosła. Będzie on towarzyszył V Lasowiackiemu Festiwalowi Pierogów. Obydwa wydarzenia zaplanowano na 7 lipca.
 
W III Lasowiackim Festiwalu Rzemiosła wezmą udział przedstawiciele różnych zawodów: tych, które już odeszły lub właśnie odchodzą w niepamięć, jak kowalstwo, garncarstwo, plecionkarstwo, bibułkarstwo czy hafciarstwo, ale też i tych, zwłaszcza z branży spożywczej, które prężnie rozwijają się wykorzystując ogromne zainteresowanie produktami naturalnymi, wytwarzanymi metodami tradycyjnymi.
Lasowiacy to lud bardzo praktyczny i kreatywny. Wytwarzali drobne narzędzia, naprawiali te zakupione na jarmarkach. W kwestii produkcji żywności byli właściwie samowystarczalni. Będzie się można o tym przekonać właśnie podczas III Lasowiackiego Festiwalu Rzemiosła przygotowywanego przez stalowowolski MDK we współpracy z Klastrem Lasowiackim.
 
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy podmioty zajmujące się tradycyjnym rzemiosłem. Termin zgłaszania się upływa 25 czerwca 2024 roku.
 
Regulamin wydarzenia i zgłoszenia ->>

https://www.mdkstalowawola.pl/?p=25998

——————
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego

Szczegóły

Data:
7 lipca

Organizator

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
1 Sierpnia 9
Stalowa Wola,
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia