Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej

6 lipca - 28 lipca

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej będzie gościł w województwie podkarpackim przez cały lipiec. Festiwalowe wydarzenia zaplanowano od 6 do 28 lipca w 11 miejscowościach województwa podkarpackiego. Nie zabraknie radosnej muzyki i śpiewu, pokazów tradycyjnego rzemiosła i smakowania regionalnej kuchni. Przypomniani zostaną wyjątkowi ludowi artyści, a inspiracjami lasowiacką kulturą pochwalą się także współcześni twórcy. Przewidziano również atrakcje dla dzieci i dorosłych w formie zabaw, konkursów, stoisk z prezentacjami lokalnych wytwórców. Wieczorami królować będzie muzyka – koncerty kapel i zespołów, potańcówki na drewnianej podłodze.

W każdej z festiwalowych miejscowości położono nacisk na różne akcenty bogatej lasowiackiej kultury. Festiwal rozpocznie się 6 lipca w Parku Etnograficznym Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, z inauguracyjną Mszą Św. Lasowiacką w zabytkowym Kościele Świętego Marka, zaś wielki finał Festiwalu zaplanowano 28 lipca w Stalowej Woli na rozwadowskim rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe będzie bezpłatny.

IV Festiwal Kultury Lasowiackiej znajduje się na liście przedsięwzięć służących popularyzacji dziedzictwa Lasowiaków zawartych w Programie wsparcia i promocji kultury lasowiackiej przez Samorząd Województwa Podkarpackiego na lata 2022-2027 i jest finansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Głównym celem zadania jest wsparcie ochrony dziedzictwa kulturowego Lasowiaków, wzmocnienie poczucia tożsamości i identyfikacji oraz wykorzystanie kultury lasowiackiej do rozwoju kulturalnego, turystycznego oraz gospodarczego, które sprzyjają budowaniu wysokiej marki Województwa Podkarpackiego.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu dostępnym na stronie www.lasowiacki.pl TUTAJ

Szczegóły

Początek:
6 lipca
Koniec:
28 lipca