Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Lasowiacki Festiwal Pierogów i Festiwal Rzemiosła Lasowiackiego w Stalowej Woli

16 lipca, 2023

Dwa wydarzenia, dwie okazje, by poznać lasowiackie rzemiosło i przysmaki. 16 lipca w Stalowej Woli odbędzie się II Lasowiacki Festiwal Rzemiosła i IV Lasowiacki Festiwal Pierogów. Zgłoszenia do udziału w oby wydarzeniach można już składać. Szczegóły, regulaminy i karty zgłoszeń znajdziecie poniżej. 

 

II Lasowiacki Festiwal Rzemiosła

16 lipca 2023
godz. 14.00 – 20.00
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli
ZAPISY OTWARTE

W tym roku Miejski Dom Kultury po raz drugi zorganizuje Lasowiacki Festiwal Rzemiosła. Będzie on towarzyszył IV Lasowiackiemu Festiwalowi Pierogów. Obydwa wydarzenia zaplanowano na 16 lipca.

W II Lasowiackim Festiwalu Rzemiosła wezmą udział przedstawiciele różnych zawodów: tych, które już odeszły lub właśnie odchodzą w niepamięć, jak kowalstwo, garncarstwo, plecionkarstwo, bibułkarstwo, czy hafciarstwo, ale też i tych, zwłaszcza z branży spożywczej, które prężnie rozwijają się wykorzystując ogromne zainteresowanie produktami naturalnymi, wytwarzanymi metodami tradycyjnymi.

Lasowiacy to lud bardzo praktyczny i kreatywny. Wytwarzali drobne narzędzia, naprawiali te zakupione na jarmarkach. W kwestii produkcji żywności byli właściwie samowystarczalni. Będzie się można o tym przekonać właśnie podczas II Lasowiackiego Festiwalu Rzemiosła przygotowywanego przez stalowowolski MDK we współpracy z Klastrem Lasowiackim.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy podmioty zajmujące się tradycyjnym rzemiosłem. Termin zgłaszania się upływa 5 lipca 2023 roku.

Do pobrania:

II Lasowiacki Festiwal Rzemiosła REGULAMIN

RODO

IV Lasowiacki Festiwal Pierogów

16 lipca 2023
godz. 14.00 – 20.00
Plac Piłsudskiego w Stalowej Woli
ZAPISY OTWARTE

Lasowiacki Festiwal Pierogów 16 lipca 2023 roku po raz czwarty zagości na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli. Zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedsiębiorców z naszego regionu do zgłaszania udziału w kiermaszu pierogów. Emocji dostarczy również konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym to na zwycięzców czekają trofea w postaci „Złotych Mis”.

W tym roku uczestników konkursu prosimy o pierogi, których głównym składnikiem będzie kasza. Tak jasno określony temat wyzwoli kreatywność w przygotowaniu pierogów, a równocześnie sprecyzuje kryteria oceny dokonywanej przez jury. Dla zwycięzców czekają nagrody finansowe: 3 000 zł to pula do podziału dla kategorii KGW a dla przedsiębiorców I miejsce – 2000 zł , II miejsce – 1500 zł , III miejsce –  500 zł.

Podczas kiermaszu, którego dobrodziejstw kulinarnych zasmakuje festiwalowa publiczność, nie obowiązuje już wymóg zastosowania kapusty. Można również proponować wszelkie inne charakterystyczne lasowiackie przysmaki.

Do pobrania:

IV Lasowiacki Festiwal Pierogów REGULAMIN

RODO

Details

Date:
16 lipca, 2023
Website:
www.mdkstalowawola.pl

Organizer

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
View Organizer Website

Venue

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
1 Sierpnia 9
Stalowa Wola,
+ Google Map
View Venue Website