Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

V Lasowiacki Festiwal Pierogów w Stalowej Woli

7 lipca

Lasowiacki Festiwal Pierogów 7 lipca 2024 roku po raz piąty zagości na Placu Piłsudskiego w Stalowej Woli. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedsiębiorców z naszego regionu do zgłaszania udziału w kiermaszu pierogów. Emocji dostarczy również konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym to na zwycięzców czekają trofea w postaci „Złotych Mis”.

W tym roku organizatorzy proszą uczestników konkursu o pierogi, których głównym składnikiem są grzyby. Tak jasno określony temat wyzwoli kreatywność w przygotowaniu pierogów, a równocześnie sprecyzuje kryteria oceny dokonywanej przez jury. Dla zwycięzców czekają nagrody finansowe: 3 000 zł to pula do podziału dla kategorii KGW a dla przedsiębiorców I miejsce – 2000 zł , II miejsce – 1500 zł , III miejsce –  500 zł.

Podczas kiermaszu, którego dobrodziejstw kulinarnych zasmakuje festiwalowa publiczność, nie obowiązuje już wymóg zastosowania grzybów. Można również proponować wszelkie inne charakterystyczne lasowiackie przysmaki.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 25 czerwca 2024 roku.

Regulamin konkursu i zgłoszenia na stronie organizatora ->> https://www.mdkstalowawola.pl/?p=25978

Szczegóły

Data:
7 lipca

Organizator

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
1 Sierpnia 9
Stalowa Wola,
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia